Лотереї України: коротко про головне.

Багато, хто чув чи навіть сам грав у лотереї. Проте не кожен достеменно знає, які вони бувають та чим відрізняються. Правильні можна віднести до класичних ігор та найдавніших розваг людства. Детально про дозволений азарт у сьогоднішньому матеріалі. Якщо щось залишилось поза увагою, чекаємо ваших запитань.

Лотерея – визначення.

Це організована азартна гра, розподілення виграшів в якій залежить від випадкового вибору певного номера (або символу), що вказано у білеті.

Одразу слід зазначити, що в Україні проводити лотерею мають право тільки власники особливої ліцензії, що надає уряд. Таку ліцензію мають тільки три організації:

 1. Українська Національна Лотерея (УНЛ).
 2. М.С.Л.
 3. Ощадбанк (не проводить лотереї).

Кожна з цих компаній має багату історію та чималий досвід проведення лотерей в Україні. Вони входять до складу Світових та Європейських асоціацій лотерейних операторів та підтримують засади Відповідальної гри.

Згідно з Наказом № 128/1037 від 12.12.2002 Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністерства Фінансів України виділяють такі типи  державних лотерей:

 • Числові
 • Тото
 • Миттєві
 • Бінго

Детальніше розглянемо кожен з них.

Миттєві лотереї.

Вони представлені у вигляді скретч-карток. Тут все зрозуміло. Придбав білет, стер монеткою захисні поля – та й одразу дізнався про виграш. Або ж відірвав опломбований краєчок, розгорнув – та прочитав напис про виграш або його відсутність. Зазвичай, можна виграти не дуже великі суми – 50 або 100 тисяч гривень. Проте інколи призи моментальних ігор доходять до 500 000 гривень. Невеликі гроші можна отримати відразу на місці. За більшими – вже слід звертатися до регіональних представництв.

Лотереї Тото.

Це вид гри, в якій переможців визначають в залежності від вгадування результатів різних видів професійних чи аматорських змагань. У народі цей вид більш відомий як «спортивні ставки» або спортивні лотереї. Серед відомих Фаворит-спорт, PariMatch спорт, Fortuna live, Bazabet , СпортЛіга, Спортпрогноз. Сума виграних грошей залежить від розміру ставки та коефіцієнту на підсумок події.

Числові лотереї.

Такі ігри пропонують великий діапазон виграшів та різноманітні правила. Об’єднує їх те, що гравець сам визначає свої числа для гри. Вгадавши певну кількість номерів із загальної, можна виграти грошові призи різних категорій. У законних лотереях все чітко прописано у правилах. Яка загальна кількість чисел, скільки необхідно вгадати та що в результаті отримаєш. Розіграші, тобто тиражі, проходять у точно оговорений час під наглядом спеціальної комісії Мінфіну.

Цікаво, що першою лотерею було давньокитайське КЄНО. З часом правила змінювались, додавалось багато варіантів, та саме КЄНО збереглося й до наших днів.

До речі, в Україні навіть можна зіграти у класичне КЄНО з оператором УНЛ. Гра задовольняє найвибагливіші смаки. Розсудіть самі. У картці можна відмітити від 2 до 10 чисел у ряді від 1 до 80. Кожного разу лототрон обирає 20 кульок. Якщо ваші номери виявилися серед них – ви виграли. А от сума виграшу залежить від кількості вгаданих чисел та помножувача ставки. Максимальні гроші – 10 000 000 гривень. Тиражі проходять кожного дня.

КЄНО – єдина гра, в якій можна виграти, навіть не вгадавши жодного номеру.

Улюбленицею публіки, беззаперечно, є Супер Лото УНЛ. Найбільший джекпот в Україні зваблює тисячі прихильників. На жовтень 2019 його відмітка вже перевалила за 28 мільйонів гривень. Щоб його отримати необхідно вгадати лишень 6 цифр із 52. Не потрібно ніяких додаткових кульок чи помножувачів ставки. До того ж, оператор УНЛ пропонує системну гру. Це означає, що у білеті ви можете обрати навіть більше ніж 6 цифр для гри і таким чином суттєво збільшити свої шанси на співпадіння 6 призових номерів задля отримання джекпоту. Тиражі проходять по середах та суботам.

Супер Лото славиться й найбільшим отриманим виграшем в історії українських лотерей. 15 200 000 отримав щасливчик з Тернополя.

Лото Максима – класична числова гра з легкою формулою перемоги. Для отримання джекпота, варто вгадати 5 номерів із 45. По системі можна вибрати до 12 номерів. Через високі шансі на виграш, головний приз невеликий, проте і потрапляє до рук гравців регулярно. Розіграші проводяться кожен день.

У жовтні 2019 року пенсіонер зі Львова виграв 2 832 000 гривень у Лото Максима. Отримані гроші планує витрати на квартиру у рідному місті.

Мегалот МСЛ – числова лотерея з декількома категоріями призів. Для отримання джекпоту необхідного вгадати не тільки 6 чисел із 42 основного поля але ще і мегакульку (вибір від 0 до 9), яка знижує шанси на виграш джекпоту аж в десятеро, що робить джекпот цієї лотереї найважчим для виграшу серед усіх лотерей не тільки України але й більшості країн світу ! Тут також є можливість зіграти у системну гру, обравши до 10 чисел. Розіграші проходять два рази на тиждень – щосереди та щосуботи.

Цікавий різновид числових лотерей – Лото Трійка. Щоденна гра з доступними виграшами. Необхідно обрати по 1 цифрі з трьох числових рядів від 0 до 9. Трьох значний номер і складе вашу комбінацію для розіграшу.

У світі такі ігри називають Pick 3 або Cash 3. Найпопулярніші варіанти складаються з 3-ьох або 4-ьох значних чисел.

Бінго Лотереї

Класичне Лото передбачає заготовлені картки з трьома рядами чисел, на яких розташовано 15 випадкових номерів від 1 до 90, по 5 в кожному ряді. Під час розіграшу лототрон обирає кульки з номерами, а гравець відшукує відповідності. Перемагає той, хто першим закреслив всі три ряди чисел. Раніше замість кульок використовувався мішечок з дерев’яними бочечками, на яких і були нанесені числа. Їх навмання витягав ведучий. У деяких країнах така практика й досі поширена.

Для зниження шансів виграшу головного приза, оператори Бінго-лотереї додають на ігрові картки замість цифр поля зі “спеціальними символами”, які грають роль “будь якої цифри”.
Чим більше таких спеціальних полів – тим важче виграти джекпот.

В Україні єдиною лотерею Бінго є Лото Забава МСЛ. Тиражі відбуваються щонеділі. За основу взято амеріканский різновид Бінго – 75 ігрових номерів та ігрове поле 5х5. Для визначення основних переможців використовується лототрон, а для розподілення речових та невеликих грошових призів – спеціальні інтерактивні панно та інше технологічне обладнання.

Ще одним різновидом лотереї з заздалегідь визначеними ігровими комбінаціями є лотерея “Тип” і “Топ”. Гравець отримує білет з шестизначним номером. Призове шестизначне число визначається двічі на добу – вдень та пізно ввечері.

Державні лотереї – запорука підтримки української культури та спорту.

Оператори, що мають ліцензії мінфіну, діють виключно в межах українського законодавства та дотримуються усіх відповідних норм. Окрім податків, що сплачує і будь-яка інша компанія, вони беруть активну участь у соціальному житті країни. А саме:

 1.  Лотерейні оператори активно підтримують центри боротьби із залежностями, впроваджують засади відповідальної гри. Вони постійно проводять роз’яснювальні заходи щодо попередження лудоманії та поширення гри серед неповнолітніх.
 2. Такі компанії регулярно займаються благодійністю. Наприклад, УНЛ системно співпрацює з фондом «Таблеточки», напряму допомагає дитячим будинкам та іншим організаціям.
 3. Оператори підтримують розвиток української музики, культури та спорту. УНЛ вже декілька років поспіль виступає генеральним спонсором масштабних музичних премій Золота Жар-птиця та M1 Music Awards.
 4. Виграші у лотерею допомагають вирішувати гравцям різноманітні нагальні потреби та здійснювати заповітні мрії. Подорожі, власне житло чи новий автомобіль, якісна освіта дітям стають реальними завдяки виплатам джекпотів та грошових призів інших категорій.

Грайте у законні лотереї – вигравайте справжні гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *