Як грати в українські лотереї: повне керівництво

Багато, хто чув чи навіть сам грав у лотереї. Проте не кожен достеменно знає, які вони бувають та чим відрізняються. Правильні можна віднести до класичних ігор та найдавніших розваг людства. Докладно про те, в які лотереї можна грати в Україні в сьогоднішньому матеріалі. Якщо щось залишилось поза увагою, чекаємо ваших запитань.

Огляд українських лотерей: у якому лото найвищі шанси на виграш?

Огляд українських лотерей розпочнемо з поняття лотерея. Лотерея – організована азартна гра, розподілення виграшів в якій залежить від випадкового вибору певного номера (або символу), що вказано у білеті.

Одразу слід зазначити, що українські лотереї мають право проводити тільки власники особливої ліцензії, що надає уряд. Таку ліцензію мають тільки три організації:

 1. Українська Національна Лотерея (УНЛ).
 2. М.С.Л.
 3. Ощадбанк (не проводить лотереї).

Кожна з цих компаній має багату історію та чималий досвід проведення лотерей в Україні. Вони входять до складу Світових та Європейських асоціацій лотерейних операторів та підтримують засади Відповідальної гри.

Згідно з Наказом № 128/1037 від 12.12.2002 Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністерства Фінансів України виділяють такі типи  державних лотерей:

 • Числові
 • Тото
 • Миттєві
 • Бінго

Детальніше розглянемо кожен з них.

Як грати в українські лотереї

Миттєві лотереї

Раніше миттєві лотереї були представлені у вигляді скретч-карток. Тут все зрозуміло. Придбав білет, стер монеткою захисні поля – та й одразу дізнався про виграш. Або ж відірвав опломбований краєчок, розгорнув – та прочитав напис про виграш або його відсутність. Зазвичай, можна виграти не дуже великі суми – 50 або 100 тисяч гривень. Проте інколи призи моментальних ігор доходять до 500 000 гривень. Невеликі гроші можна отримати відразу на місці. За більшими – вже слід звертатися до регіональних представництв.

Шанс на виграш у такі лото в середньому 1 до 5.

Миттєві онлайн лотереї

Огляд українських лотерей

Сьогодні сегмент української лотереї розвивається і вже давно вийшов за межі паперових стирачок. на сайті «Українська Національна Лотерея» ви можете знайти: скретч-лотереї онлайн, бліц лото, миттєві ігри онлайн, креш-лотереї.

Шанс на виграш у миттєві онлайн лотереї залежить від виду гри, приблизні шанси описані у посібнику до кожної гри.

Скретч-лотереї – одні з найпопулярніших лотерей України серед гравців, як у паперовому форматі, так і в форматі онлайн-гри
Онлайн-стирачки зберегли у собі принцип – стерти захисне поле і дізнатися про виграш/програш, але тепер з’явилась можливість використовувати привабливу анімацію, звукові ефекти та графіку, додавати ряди та рівні. Крім цього, порівняно з паперовими аналогами, призовий фонд онлайн-стирачок виріс до 80-90%. В результаті вони стали ще більш популярними.

Лотереї Бліц лото – це нові унікальні онлайн лотереї зі швидкими тиражами, які проходять що п’ять хвилин 24/7. Ці лотереї припадуть до душі тим людям, які цінують свій час та бажають спробувати удачу в більш технологічних іграх. Бліци дозволяють насолодитись простими та доступними іграми з яскравим та нестандартним оформленням без обмежень у часі.

Миттєві лотереї онлайн – це ряд яскравих ігор на будь-який смак. Яскравий дизайн, прості правила дозволяють гравцям вигравати швидко, цікаво та захопливо. Важливо розуміти, що миттєві лотереї докорінно відрізняються від відеослотів. Онлайн лотереї, як їх паперові аналоги, випущені заздалегідь, просто паперові картки зберігались на складі, ігрові картки онлайн зберігають у віртуальному сховку. В момент, коли ви вже вибрали ставку, тобто номінал білета, та натиснули кнопку «Грати» або ж «Відкрити все», штучний інтелект – центральна лотерейна система, видає на-гора один випадковий білет з завчасно прописаним результатом.

Креш-лотереї – ідеальні ігри для тих, хто любить контролювати свої ставки. Виграти гроші тут можна легко та за лічені секунди.
Серія ігор Креш лото приваблює своєю простотою. Зазвичай у центрі ігрового поля розташовується параболічна лінія і об’єкт, який рухається по ній. Об’єкт може бути будь-яким, частіше всього це ракета, але також зустрічаються варіанти з простою точкою, кометою, котом або навіть хом’ячком. Що довше летить об’єкт, то більшим буде виграш. Гравець сам обирає коли йому забрати виграш.

Лотереї Тото

Це вид гри, в якій переможців визначають в залежності від вгадування результатів різних видів професійних чи аматорських змагань. У народі цей вид більш відомий як «спортивні ставки» або спортивні лотереї. Серед відомий Фаворит-спорт, PariMatch спорт, Fortuna live, Bazabet, СпортЛіга, Спортпрогноз. Сума виграних грошей залежить від розміру ставки та коефіцієнту на підсумок події.

Числові лотереї та найбільші джекпоти в Україні

Такі ігри пропонують великий діапазон виграшів та різноманітні правила. Об’єднує їх те, що гравець сам визначає свої числа для гри. Вгадавши певну кількість номерів із загальної, можна виграти грошові призи різних категорій. Як грати у числові лотереї чітко прописано у правилах. Яка загальна кількість чисел, скільки необхідно вгадати та що в результаті отримаєш. Розіграші, тобто тиражі, проходять у точно оговорений час під наглядом спеціальної комісії Мінфіну.

Цікаво, що першою лотерею було давньокитайське КЄНО. З часом правила змінювались, додавалось багато варіантів, та саме КЄНО збереглося й до наших днів.

До речі, в Україні навіть можна зіграти у класичне КЄНО з оператором УНЛ. Гра задовольняє найвибагливіші смаки. Розсудіть самі. У картці можна відмітити від 2 до 10 чисел у ряді від 1 до 80. Кожного разу лототрон обирає 20 кульок. Якщо ваші номери виявилися серед них – ви виграли. А от сума виграшу залежить від кількості вгаданих чисел та помножувача ставки. Максимальні гроші – 10 000 000 гривень. Тиражі проходять кожного дня.

КЄНО – єдина гра, в якій можна виграти, навіть не вгадавши жодного номеру.

Улюбленицею публіки, беззаперечно, є Супер Лото УНЛ. Найбільший джекпот в Україні зваблює тисячі прихильників. На жовтень 2019 його відмітка вже перевалила за 28 мільйонів гривень. Щоб його отримати необхідно вгадати лишень 6 цифр із 52. Не потрібно ніяких додаткових кульок чи помножувачів ставки. До того ж оператор УНЛ пропонує системну гру. Це означає, що у білеті ви можете обрати навіть більше ніж 6 цифр для гри і таким чином суттєво збільшити свої шанси на співпадіння 6 призових номерів задля отримання джекпоту. Тиражі проходять щосереди та суботам.

Як грати в числові лотереї

Чи знали ви, що найбільший виграш в Україні зірвали саме в УНЛ – 33,032 млн гривень виграв гравець Супер Лото з Донецької області 6 березня 2021 року

Лото Максима – класична числова гра з легкою формулою перемоги. Для отримання джекпота, варто вгадати 5 номерів із 45. По системі можна вибрати до 12 номерів. Через високі шанси на виграш, головний приз невеликий, проте і потрапляє до рук гравців регулярно. Розіграші проводяться кожен день.

У жовтні 2019 року пенсіонер зі Львова виграв 2 832 000 гривень у Лото Максима. Отримані гроші планує витрати на квартиру у рідному місті.

Мегалот МСЛ – числова лотерея з декількома категоріями призів. Для отримання джекпоту необхідного вгадати не тільки 6 чисел із 42 основного поля, але ще і мегакульку (вибір від 0 до 9), яка знижує шанси на виграш джекпоту аж в десятеро, що робить джекпот цієї лотереї найважчим для виграшу серед усіх лотерей не тільки України, але й більшості країн світу ! Тут також є можливість зіграти у системну гру, обравши до 10 чисел. Розіграші проходять два рази на тиждень – щосереди та щосуботи.

Цікавий різновид числових лотерей – Лото Трійка. Щоденна гра з доступними виграшами. Необхідно обрати по 1 цифрі з трьох числових рядів від 0 до 9. Трьох значний номер і складе вашу комбінацію для розіграшу.

У світі такі ігри називають Pick 3 або Cash 3. Найпопулярніші варіанти складаються з 3-ьох або 4-ьох значних чисел.

Бінго Лотереї

Класичне Лото передбачає заготовлені картки з трьома рядами чисел, на яких розташовано 15 випадкових номерів від 1 до 90, по 5 в кожному ряді. Під час розіграшу лототрон обирає кульки з номерами, а гравець відшукує відповідності. Перемагає той, хто першим закреслив всі три ряди чисел. Раніше замість кульок використовувався мішечок з дерев’яними бочечками, на яких і були нанесені числа. Їх навмання витягав ведучий. У деяких країнах така практика й досі поширена.

Для зниження шансів виграшу головного приза, оператори Бінго-лотереї додають на ігрові картки замість цифр поля зі “спеціальними символами”, які грають роль “будь якої цифри”.
Чим більше таких спеціальних полів – тим важче виграти джекпот.

В Україні єдиною лотереєю Бінго є Лото Забава МСЛ. Тиражі відбуваються щонеділі. За основу взято амеріканский різновид Бінго – 75 ігрових номерів та ігрове поле 5х5. Для визначення основних переможців використовується лототрон, а для розподілення речових та невеликих грошових призів – спеціальні інтерактивні панно та інше технологічне обладнання.

Ще одним різновидом лотереї з заздалегідь визначеними ігровими комбінаціями є лотерея “Тип” і “Топ”. Гравець отримує білет з шестизначним номером. Призове шестизначне число визначається двічі на добу – вдень та пізно ввечері.

В які лотереї можна грати в Україні

Чи жителі інших країн можуть придбати лотерейні білети в Україні?

Купити паперовий білет лотерей України можна тільки на території країни, але іноземці чи українці, які живуть за кордоном, можуть купувати лотерейні білети онлайн.

Купити електронний білет числових лотерей Супер Лото, КЕНО, Лото Максима та Лото Трійка можна лише за кілька секунд на сайті УНЛ.
У разі виграшу до 54999 громадяни інших країн можуть вивести гроші на баланс особистого рахунку. Для цього потрібно бути зареєстрованим користувачем на сайті УНЛ.

А ось виграші понад 54 999 гривень необхідно отримувати особисто. Для цього необхідно надати ідентифікаційні документи – паспорт, підтвердження місця проживання реквізитів для зарахування коштів.

Чи оподатковуються виграші в лотереї України?

Згідно з чинним Податковим кодексом України із суми виграшу в лотерею стягується 19,5% податків:

 • 18% – податок на доходи фізичних осіб
 • 1,5% – військовий збір.

Податки віднімаються із суми призів під час їх зарахування на рахунок у кабінеті користувача. Тобто на особистий рахунок зараховується чиста сума без податків, яку можна витратити на придбання інших білетів лотерей або вивести з особового рахунку.

Наприклад, податок на виграш у суперлото 94 083 грн 6 червня 2023 становив 19,5% і на особистий рахунок переможець отримає 75 736,81 грн.

Нарахування та сплату до бюджету сум податку та військового збору здійснює Українська Національна Лотерея як податковий агент відповідно до Податкового кодексу України. Про загальні суми сплачених податків УНЛ регулярно інформує громадськість.

Відповідно до чинного законодавства, гра в лотерею неперсоніфікована, а тому УНЛ не подає до податкових органів жодної інформації про одержувачів призів.

Огляд та правила гри в українські лотереї

Тепер детальніше розглянемо правила гри в найпопулярніші числові лотереї України. А також поділимося декількома лайфхаками, як виграти більше.

Супер Лото України

Правила лотереї Супер Лото супер прості. Для гри в це лото необхідно вибрати 6 номерів із 52 запропонованих, під час розіграшу з лототрону випаде 6 виграшних номерів, якщо хоча б два ваші номери збігаються з виграшними – ви переможець.

Як ми вже говорили, Суперлото одна з популярних лотерей України завдяки найбільшому Джекпоту.

Як підвищити ймовірність виграшу у Супер Лото

Виграш у лотерею – справа чистої випадковості. Не одне десятиліття люди ламають голову над тим, як вгадати номери та отримати бажаний приз. Але способів передбачити дії лототрону немає. Але є варіанти збільшення можливості виграти джекпот Супер Лото:

 • Системна гра;
 • Велика кількість комбінацій;
 • Багатотиражний квиток.

Лото Максима

У Лото максима правила гри схожі, але потрібно вибрати 5 номерів із 52. Якщо Ви не хочете самі вибирати номери, натисніть [АВТО] на ігровому полі і комп’ютер вибере випадкову комбінацію.

Збільшіть свої шанси на виграш у лотомаксима. Наприклад, вибирайте Системну гру, де ви зможете грати 6, 7, 8, 9, 10, 11 або навіть 12 номерами! Тобто під час Системної гри ви фактично граєте не однією комбінацією, а всіма можливими комбінаціями з 5 чисел, які можна скласти із вибраних вами номерів (якщо ви оберете гру на 12 номерів, то під час розіграшу ви гратимете 792 комбінаціями). Розмір виграшу складається із виграшів усіх комбінацій.

Лото Трійка

У лотереї лото трійка правила елементарні: потрібно вибрати три числа. Ігрове поле містить 3 ряди від 0 до 9. У кожному позначте по 1 цифрі. Ваша комбінація готова! Далі визначаємо порядок – точний, довільний чи навіть системний. У точному важливою є послідовність номерів. Ще можна подвоїти ставку та зіграти однією комбінацією у кількох тиражах – до 6.

Як виграти у лотерею трійка?

 • Щоб виграти за допомогою точного типу ставок необхідно, щоб обрані номери та їх порядок збігалися з виграшними номерами і порядком їх випадання з лототрона.
 • Щоб виграти за допомогою Випадкового типу ставок необхідно, щоб усі три ваші цифри збіглися з виграшними номерами, незалежно від порядку їх випадання.
 • Щоб виграти за допомогою Точний + Довільний типу гри повинна бути виконана умова виграшної ставки за одним із вибраних варіантів гри. Фактично ви робите два типи ставки на одну комбінацію.
 • Щоб виграти за допомогою системи, потрібно, щоб був збіг номерів вашої ставки з виграшними номерами, незалежно від порядку їх випадання.

КЄНО

Правила гри Кено України досить прості:

 1. Перед гравцями є поле із 80 номерами.
 2. Учасники лото повинні вибрати від 1 до 10 номерів, залежно від типу гри. Від того, скільки номерів ви оберете, залежатиме сума виграшу та шанси на виграш.
 3. Щовечора проводиться розіграш, у якому з лототрону випадають 20 виграшних номерів.
 4. Якщо серед обраних у лотерейному білеті гравцем номерів є збіги з номерами, що випали з лоторону, гравець переміг.

Основна стратегія гри у КЕНО полягає у кількості обраних для гри номерів. Від цього залежить не лише сума можливого виграшу, а й очікувані шанси на перемогу.

Наприклад, найбільша можливість виграти хоч щось при виборі 4 номерів – 1:326, а найменша – на два – 1:16. Водночас вгадати 2 із двох та отримати 80 грн трохи простіше, ніж вгадати 5 із 10 та отримати всього 20 грн.

А щоб виграти Джекпот у КЕНО, потрібно помножити свою ставку на 10

Коефіцієнт можна вибрати з діапазону від 2 до 10. Наприклад, ви обрали одну комбінацію з 6 чисел та помножили свою ставку на 7. Ваш білет коштуватиме не 15 грн, а 105 грн. Однак у разі виграшу:

 • замість 20 грн за відгадані 3 із 6 номерів ви отримаєте 140 грн;
 • замість 60 грн. за відгадану «четвірку» – 420 грн.;
 • замість 600 грн. за «п’ятірку» виграєте – 4200 грн.;
 • за 6 із 6 відгаданих номерів ви отримаєте 105 000 грн замість призу 15 000 грн, передбачених звичайною (не помноженою) ставкою.

Тобто сума призу множиться на вибраний коефіцієнт.

Державні лотереї – запорука підтримки української культури та спорту.

Оператори, що мають ліцензії мінфіну, діють виключно в межах українського законодавства та дотримуються усіх відповідних норм. Окрім податків, що сплачує і будь-яка інша компанія, вони беруть активну участь у соціальному житті країни. А саме:

 1.  Лотерейні оператори активно підтримують центри боротьби із залежностями, впроваджують засади відповідальної гри. Вони постійно проводять роз’яснювальні заходи щодо попередження лудоманії та поширення гри серед неповнолітніх.
 2. Такі компанії регулярно займаються благодійністю. Наприклад, УНЛ системно співпрацює з фондом «Таблеточки», напряму допомагає дитячим будинкам та іншим організаціям.
 3. Оператори підтримують розвиток української музики, культури та спорту. УНЛ вже декілька років поспіль виступає генеральним спонсором масштабних музичних премій Золота Жар-птиця та M1 Music Awards.
 4. Виграші у лотерею допомагають вирішувати гравцям різноманітні нагальні потреби та здійснювати заповітні мрії. Подорожі, власне житло чи новий автомобіль, якісна освіта дітям стають реальними завдяки виплатам джекпотів та грошових призів інших категорій.

Грайте у законні лотереї, обирайте найкращі лотереї України – вигравайте справжні гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *